Sitemize Hoş Geldiniz ------Sitemizdeki Konu Sayısı 1400'ün üzerine çıkmıştır Bir çok deney ve araştırma konularımız sizin ilginizi çekebilir SİTEDE ARAMA YAPMAK İÇİN YANDAKİ ARAMA KUTUSUNU KULLANIN Aşağıdaki kayan resim menüsüne de İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK konuları ekleyeceğim

Almanya'da Tarım (Agriculture in Germany)

0 yorum       Almanya'da bir domates çiftliği. İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde yerel olarak yetiştirilen domates  ısıtmalı seralarda sürdürülebilir olması ve enerji düşük maliyetini için, sera  yakındaki bir nükleer güç istasyonu atık ısı ile ısıtılır.


A tomato farm in Germany. In order to consume locally grown tomatoes in countries like the U.K. or Germany, the tomatoes need to be produced in heated greenhouses. Locally grown tomatoes allow for shortened distribution paths. To be sustainable and keep the cost of energy low, the greenhouse above is heated by the waste heat from a nearby nuclear power station.Yine Almanya'da ,Tere, domates, salatalık veya marul LED ışıkları kullanarak kapalı sistemlerde yetiştirilmektedir. Hiç güneş ışığı ve dışarıdan hiçbir doğrudan hava değişimi yok. Mühendisler bitki ve meyvelerin şekil, tat ve renk tespit edebiliyoruz ve her yerde yetiştirilebilir - çöl , restoran ve süpermarketler de.


Cress, tomatoes, cucumbers or lettuce are grown in closed systems using LED lights. There is no sunlight and no direct air exchange with the outside. Engineers are able to determine the shape, taste and color of plants and fruits and they can be grown anywhere – from the desert to inside restaurants and supermarkets.
 Bir bilgisayar pencereleri açarak ve güneş koruyucuları hareket ettirerek bir sera içinde bu patlıcan sulama, besin ve iklim sistemini  yönetir. Atık su ve besinler, toplanan saflaştırılmış ve geri dönüşümlü - tümü otomatik olarak yapar.

A computer manages the irrigation, nutrients and climate for these eggplants inside a greenhouse by opening windows and moving sunscreens. Waste, water and nutrients are collected, purified, and recycled – all automatically.
   Bir yıl boyunca üretim ve artış verimi sağlamak için, mantarın büyüyen oda içinde bir mikroklima iinde yetiştirilir. Güzel bir yer kazanım için bir istifleme sistemi metrekare başına üretimi maksimize eder.

To allow a year-round production and increase yield, mushrooms are grown in a microclimate inside growing rooms. A stacking system maximizes the production per square meter.Bu sağım robotu 60 inek günde üç kez sağar. inekler istikrarlı serbestçe dolaşmak ve gerektiğinde robot kullanımı yapılır. 

This milking robot milks 60 cows three times per day. The cows roam freely in a stable and use the robot whenever they need to. No human needs to be present.
   Toplam besin kontrolü ve Almanya'da bu domates çiftlikte sulama  için, domates kaya yünü gibi steril malzemeye ekilir.Böylece domates hastalık ile enfektesi  daha az olur. Böylece verimi artırılması sağlanır.

In order to have total control over the nutrients and the irrigation at this tomato farm in Germany, tomatoes are planted in sterile material such as rock wool – not in soil. By doing so the tomatoes are, according to the growers, less likely to be infected by diseases. This makes for smaller amounts of pesticides and increased yields.
     
Kaynaklar Derleyen:By Eyyupk