Sitemize Hoş Geldiniz ------Sitemizdeki Konu Sayısı 1400'ün üzerine çıkmıştır Bir çok deney ve araştırma konularımız sizin ilginizi çekebilir SİTEDE ARAMA YAPMAK İÇİN YANDAKİ ARAMA KUTUSUNU KULLANIN Aşağıdaki kayan resim menüsüne de İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK konuları ekleyeceğim

Muz Kabuğunun faydaları

0 yorum
 Bir bant   üzerinde muz kabuğu cilde değdirerek, muz kabuğu enzimleri yardımıyla  daha kolay cilttteki kıymıkları ve lekeleri kaldırmak için yardımcı.


  


 Bir kaç saat güneş altında muz kabuğu 12. bırakın parçaları daha sonra gözlerinizin üzerine onları ovun. Bu zararlı UV ışınlarından gözlerinizi korumak ve aynı zamanda katarakt azaltmak için kanıtlanmış bir şifadır.İçinde muz kabuğu bırakarak aracınızın kokuları çıkarın. Her geçen gün yeni bir kabuk koyun.
   Muz kabuğu ile ovularak eski deri ayakkabı üzeri parlaklık kazandırılır.
      Gümüs eşyaları parlatmak için sert kimyasallar kullanmayın. Muz kabukları ile parlatın.

Bahçede kelebek ve kuşları çeker.


Kompostta kullanılır.Yemek pişirme yaparken önceden sos olmadan olmadan sulu et almak için, sadece et ile tavada bir muz kabuğu koyun
Haşlanmış muz kabukları su içmek depresyon hafifletmek için kullanılır.Doamtes veya çalı gül vb .. bitkilerin dibine gömün.
Ev bitkilerinin yapraklarını parlatır ve yaprak gübresi olarak kullanılır.
 5 dakika boyunca sivilce muz kabuğu sürülmesi 11 günde daha hızlı bir şekilde iyileşme görülür.Muz kabuğu mosturization özellikleri de sedef  için kullanılabilir.
Yaprak bitlerini caydırıcı.
  Kuru cilde veya kırışıklıklar varsa, bir günde iki kez cildinize muz kabuğuyla ovmak ve bu süreçte olabildiğince  yıkamadan kaçının. Önemli bir değişiklikler göreceksiniz.
Olgunlaşmamış meyvelerin yanına koyun olgunlaşsın.Sivrisinek sokması kaşıntı ve kızarıklığı giderir.

Muz kabuğu diş beyazlatmak 
   Dişlerinizi parlak beyaz yapabilirsiniz.Muz kabuğu içinde
magnezyum ve potasyum gibi muz kabuğuna bulunan doğal mineraller lekeleri çıkarmak, potasyum ve manganez dişlerinizi içine absorbe olup bunları beyazlatmayı sağlar. 
    Muz kabukları  dişlerin mineral  kaynağıdır. Muz kabuğundan  bir parça almak ve hafifçe iç yumuşak kısmını ovmak 
yaklaşık 2 dakika boyunca dişlerinizi etrafında 2-3 defa yatmadan önce bu işlemi her gece devam edin.Rahatsızlığı yatıştırmaya ve iyileşme sürecine yardımcı olur


Kaynak:http://mamabee.com/20-unusual-and-amazing-uses-for-banana-peels/

Derleyen By Eyyupk