Sitemize Hoş Geldiniz ------Sitemizdeki Konu Sayısı 1400'ün üzerine çıkmıştır Bir çok deney ve araştırma konularımız sizin ilginizi çekebilir SİTEDE ARAMA YAPMAK İÇİN YANDAKİ ARAMA KUTUSUNU KULLANIN Aşağıdaki kayan resim menüsüne de İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK konuları ekleyeceğim

Seri ve basit gül üretim tekniği

0 yorum
 1. Malzemeleri hazırlayın: 2 litrelik cola şişesinin  altını kesin ve etiketi çıkarın. Perlit tamamen nemli  su  drenaj delikleri olan bir 1-galon pot  doldurunuz.


 
2.  Suyun her 10 kapağa 1 kapak dolusu için  köklendirme hormonu koyun çelikler buna batırılacak.


 
3. Nem kaybını önlemek için pet şişe uygundur.
Çelikleri hazırlayın.


4. Bir Make ¼ "kök kesmeye dik ve resmdeki uygulamayla, köklendirme bileşik daha fazla yüzey alanına ortaya çıkarır ve kök potansiyelini artırır.
 Köklendirme Dik Kesim


5. Dip köklendirme çözeltisi içinde kesilen çeliği perlit pota itin.

 

6. , ancak doğrudan güneş dışında iyi aydınlatılmış bir alanda cola şişesi  kupürleri örtün.
7. Bu resim bir kaç hafta sonra üzerine  başlayan köklendirme  kesimi göstermektedir. Bu iyi bir işaret. Kökler hızla takip etmeli.


 
8. Kökleri oluştuktan sonra,  küçük bir  (yaklaşık 2 "çap.) içine Saksıya edilebilir. Çok büyük bir pot kullanmayın  çürüme oluşabilir. İyi bir saksı toprağı karışımı kullanın % 15  Perlit katın.


 
9. Bitki kökleri küçük potu doldurduktan sonra, gül daha büyük saksıya alabilirsiniz.10. 1 galon kap içinde bir kaç ay sonra, bitki daha büyük bir kaba taşıyabilirsiniz.


Bu resimlerde benden perlit içinde rahat bir köklendirme oluyor köklendirme hormonu kullanmanız çabuk sonuçlar elde edebilirsiniz.
Kaynak:https://www.gardenamerica.com/store/information/science/tip/rootingrosecuttings
Derleyen :By Eyyupk